Požární sport

V roce 2004 se sportovní družstvo mužů České hasičské jednoty Hlinsko zúčastnilo celkem 18 soutěží. 11 z nich bylo zařazeno do Ligy okresu Chrudim v požárním útoku. Naše největší úspěchy byly zaznamenány v Seči (1. místo), Heřmanově Městci (2. místo), Studnice (1. místo), Prachovice (2. místo) a na prezidentském kole (2. místo), jež znamenalo postup na mistrovství republiky. V okresní lize jsme se umístili podle očekávání na 8. místě.

Na domácí soutěži, jež nese název „Memoriál Michala Denka“, která se konala v neděli 5. září 2004 se naše mužské družstvo umístilo na 10. místě s časem 29,63 s.

25. října 2004 se hlinečtí hasiči zúčastnili IX. Mistrovství republiky ČHJ a MHJ v požárním sportu konaném v Brně. Zde se umístili na pěkném 3. místě.

Soutěžní sezónu všichni zakončili přátelským posezením v místní hasičské zbrojnici. Věříme, že v příštím roce budeme úspěšnější.

Družstvo žen složené jak ze zkušených závodnic, tak i z děvčat, která tento sport okusila v tomto roce poprvé, se zúčastnila těchto závodů. Jako první to byla noční soutěž v Seči, kde jsme obsadili 6. místo. Dalším závod se běžel v Chrudimi (3. místo), následovalo vystoupení na domácí půdě na Memoriálu Michala Denka (5. místo - čas 36,54 s). Ovšem největší závody byly před námi. Mistrovství ČR v požárním sportu SH ČMS kdy družstvo žen z Hlinska jelo jako výběr České hasičské jednoty. Tyto závody byly velkou neznámou pro náš celek, protože to bylo poprvé, kdy jsme mohly srovnávat výsledky obou sdružení. Celkové 11. místo ze šestnácti nejlepších družstev celé republiky není nijak velkou ostudou a závodnice si odvezly mnoho dobrých poznatků. Vrcholem sezóny bylo Mistrovství republiky ČHJ a MHJ, které proběhlo na vojenském sportovním stadionu v Brně. Naše družstvo žen dokázalo, že jim plnění disciplín nedělalo žádné potíže a podařilo se jim zaslouženě zvítězit a tím obhájit loňský mistrovský titul před družstvem z moravských Syrovic a Křesetic z Kutnohorska. Podařilo se tak zúročit volný čas věnovaný nácviku na toto mistrovství a stejně tak zúročit čas věnovaný nácviku na celou sezónu.